Mârșa
Liceul Tehnologic Mîrșa

Liceul Tehnologic Mîrşa,  promoveaza  servicii educaţionale de înaltă calitate, creaza mediu dinamic, prietenos, responsabil şi deschis spre comunitate. Politica educaţională a şcolii se centrează pe implicarea socio-economică.

MISIUNEA

Dezvoltăm competențe cheie pentru învățarea de lungă durată intr-o tendință modernă și durabilă pregatindu-i pe copii pentru viitor.

Oferim fiecarui copil, sanse egale de instruire si educatie, printr-un demers didactic centrat pe elev, ce faciliteaza integrarea sociala si profesionala a acestora.

VIZIUNEA

Liceul Tehnologic Mirsa va fi totdeauna locul unde toti elevii isi vor defini si dezvolta personalitatea, parintii vor gasi un partener de calitate, iar profesorii vor forma tuturor competenta de a invata.